ELEKTRİKLİ ASMA İSKELE NEDİR?

Asma iskeleler bina cephe işleri, enerji yapılarında geçici erişim, inşaat ve imalat işlerinde geçici platformlar olarak güvenle kullanılabilir. Asma platform ve askı kolu olarak 2 ayrı ana kısımdan oluşurlar. Askı kolları ve platform tipleri yapılacak işin ve çalışılacak yerin formuna göre özel imal edilebilir. Platform uzunluğu 1m ile 14 metre arasında, düz, L, U ve çift katlı olarak imal edilebilir. Net taşıma kapasitesi 240 kg ile 1500 kg arasında imal edilebilir. Askı kolu mobil denge ağırlıklı, parapet bağlantılı veya yüksek ayaklı olararak imal edildiği gibi çalışılacak yere göre de özel olarak imal edilebilir. Elektrikli asma iskele, genel çalışma prensibi itibariyle yük taşıma işlemi için kullanılan, belirli sektörlerin faaliyetlerini yürütmek için muhakkak ihtiyaç duyduğu bir sistemdir. Çelik halatlar üzerine monte edilen platformların dikey yönde hareket etmesiyle çalışır. Standart üretim formları olsa da kimi projelerde isteğe bağlı olarak özel üretim de yapılmaktadır.

Halk arasında asma iskele olarak da bilinen bu sistemler için dayanıklılık ve güvenlik, olmazsa olmaz unsurlardan birisidir. Zira yapılan işin niteliği incelendiğinde iş kazalarına oldukça müsait ortamlar olduğu görülür. Üretiminde çelik materyallerin kullanılması da bu yüzdendir.

Asma iskele birçok farklı alanda kullanımına başvurulur. Bu alanları birkaç maddede belirtmek mümkün:

  • Yük taşıma
  • Cephe kaplama
  • Dış cephe bakımı
  • Boya işleri
  • Sıva işleri

BEMMAK olarak elektrikli asma iskeleleri TS EN 1808 güvenlik standartlarına uygun bir şekilde üretiyor, aynı zamanda da CE belgesine sahip bir firma olarak müşterilerimize en iyi hizmeti sağlıyoruz. Ayrıca ürünlerimizde sunduğumuz 2 yıl garanti ile her geçen gün memnuniyet oranımızı arttırmaya devam ediyoruz. Detaylı bilgiye sahip olmak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Elektrikli Asma İskele Firmaları

Günümüzde elektrikli asma iskelelerin üretimini yapıp talepleri karşılamaya aday firma sayısı oldukça fazladır. Fakat belirli standartları karşılayarak iş güvenliğini sağlayanları sayısı ise hayli az bir durumdadır. Bu ürünler tercih edilmeden önce firmanın muhakkak yeterli belgelere sahip olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Elektrikli Asma İskele Fiyatları

Diğer birçok üründe olduğu gibi elektrikli asma iskele fiyatları da kendi içerisinde değişkenlik göstermektedir. Bunun birçok sebebi mevcut. Üretim aşamasındaki işçilik kalitesi, ham madde kalitesi ve sağlanan garanti süresi gibi unsurlar fiyat belirlemede etkili olmaktadır.

Elektrikli asma iskele fiyatları konusunda detaylı bilgiye sahip olmak ve en doğru hizmeti almak için firmamız ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.