TELESKOPİK BOMLU MAKİNE :

Bina çatısına veya terasına kurulan kompleks makinelerdir. Bu sistemler kalıcı olarak bina üzerine yerleştirilir ve üzerindeki kontrol paneli ile binanın bütün cephelerine, cephe temizlik platformunu ulaştırır. Sistem raylı ve sabit olarak tasarım edilerek bina cephelerine göre en uygun şekilde tasarlanabilmektedir. Bina şekline göre raylı, sabit, hidrolik teleskobik, hidrolik yükselen gövde, hareketli denge ağırlığı gibi ihtiyaç duyulan sistem gereksinimlerine göre tasarım yapılır.

Montajı yapılan binalarda; cephe temizliği, cephe tadilatları, cam değişimi, cephe boyama, reklam panolarında tadilat gibi cephe bakım işlerinde de kullanılabilmektedir. İsteğe bağlı olarak cam değişimi için platform önünde çalışabilecek vinç sisteme dahil edilebilmektedir.

AED TEKNİK MAKİNA Projelerinize uygun dış cephe temizlik-bakım üniteleri imalatı gerçekleştirmektedir. Projelerinize uygun çözümler için lütfen aşağıdaki iletişim bilgileri verilen firma yetkililerimizle görüsünüz.

MONORAY SİSTEMLERİ :

Monoray Sistemler, cephe temizliği ve çeşitli cephe kaplamalarında kullanılan, platform içerisinden bütün hareketleri otomatik olarak kontrol edilebilen sistemler olup, uygun maliyetli çözümler sunmaktadır. Periyodik bakım ve kullanım kolaylığı açısından diğer otomatik sistemlere göre avantajlıdır.

Tırmanır monoray sistemler, kot farkı olan binalarda,bir kottan diğerine geçebilecek kabiliyettedir. Sistem çalışırken bütün hareketleri platform içerisinden kontrol edilir. Sistem tırmanma esnasında platform otomatik olarak sabit ve denge de tutar.

PARAPET İÇİ RAYLI SİSTEMLERİ :

Teras kat duvarı (parapet) içine yerleştirilen boru veya kutu profilden imal edilen raylar üzerinde hareket eden; buum kaldırma, gövde dönüş, pergel dönüş hareketlerine sahip dış cephe erişim ünitesidir.

Raylar binanın mimari yapısına göre köşe dönüşlerine uyum sağlayacak şekilde monte edilmektedir. Proje aşamasında parapete veya tabliyeye uygulanacak yük bilgileri müşteri ile paylaşılır ve mimari-statik onayı alındıktan sonra uygulamaya geçilir.

Makine dönüş hareketleri ile platformu (sepet) teras katta park pozisyonunu alır.

GÖKYÜZÜ KUBBESİ VE KÖPRÜSÜ :

İç mekanların tavanlarında bulunan ışıkların içerden ve dışardan pratik bir şekilde temizlenmesini sağlayan sistemdir. Cam bağlantı konstrüksiyonuyla renk uyumlu profilden imal edildiği için direk olarak fark edilmez, iç ve dış mimari görüntüyü bozmazlar. Tavan süslemesi ve benzeri süsler için kullanılabilirler.

ÇİFT RAYLI SİSTEM :

Makine çift sıra ray vasıtasıyla tüm cephelere ray üzerindeki hareketi ile ulaşabilir. Terasa döşenen raylar ile binanın mimari yapısına uygun ekipmanların seçimi makine mühendisi teknik personel tarafından yerinde incelenir ve maliyet analizleriyle birlikte alternatifli sistem örnekleri sunularak müşterilerin kendisine uygun olan en iyi seçimi yapmasını hedeflenir.